Роман Шухевич занимался рекламной деятельностью

Реально не знал такого факта. Посему приятно удивлен по самую макушку. Потому что я тоже занимаюсь рекламой.

«Фама» — рекламна фірма Романа Шухевича

Богдан Чайківський і Роман Шухевич задумали створити бюро реклами і поставити його на європейський лад. Фірма «Фама» була заснована у березні 1937 року. Газета «Діло», найстаріша українська щоденна газета на Галичині, дала 75% знижки на рекламні оголошення. Інші газети також надали знижки. (свій до свого по своє! — прим. моя) Фірма займалась не тільки розміщенням реклами, але і її створенням — писали тексти і робили графічне оформлення.

Фірма вела подвійну бухгалтерію, відокремлюючи відомості для податкової від вкладів на фінансування ОУН. (коли українські бізнесмени почнуть укривати прибуткі від податків не для власної кишені, а для фінансування націоналістичних підпільних бойових організацій — тоді вже буде якась серйозна справа, прим. моя) Відкривались нові відділи — декорації вітрин, друкування, виставки і декорації на торгах.

З розвитком бізнесу рекламу подавали і у виданнях в Польщі, Німеччині, Угорщині. Філіали відкрили в Тернополі, Станіславі, інших містах. Перші сітілайти у Львові — це також здобуток фірми «Фама». «На трамвайник стовпах зашклені будочки такі, ніби чотиригранні стовпчики, всередині з поличками», пише Богдан Чайківський в своїй книзі. Також займались організацією подій. Наприклад повідомляли пресу, що у 10 годині ранку жінка відбере собі життя, скочивши з даху готелю «Жорж» і скидали велику ляльку з рекламою. (європейський розмах та смілива креативність, а не містечкове жлобство! — прим. моя)

Для повітових кооперативів робили білборди, в Делятині поставили п’ятиметровий щит з рекламою. Далі почали укладати адресний довідник українського торгівельного, промислового і ремісничого світу, представники ходили від вулиці до вулиці. (знову ж підтримка своїх)

Фірма паралельно з величезною мережею своїх представників підтримувала мережу ОУН. (гарне сумісництво!) В 1938 році фірма взяла на себе організацію похорону генерала Мирона Тарнавського. Готували фірму на роки вперед, як велике підприємство. 24 грудня 1938 року Роман Шухевич поїхав на Закарпаття захищати Карпатську Україну. (успішний бізнесмен кинув безпечну та прибуткову справу і поїхав добровольцем вовати) Фірма працювала під керівництвом Богдана Чайківського до вересня 1939 року.

Увидел у геноссе sparrow_hawk

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s


%d такие блоггеры, как: